Skok Chmielewskiego razem z SPP

SKOK Chmielewskiego – blisko Ciebie

SKOK im. Z. Chmielewskiego aktywnie włącza się w rozwój lokalnych społeczności, wspierając inicjatywy związane z edukacją, zdrowiem, kulturą i sportem. Dzięki stałemu tworzeniu klimatu wzajemnego zaufania i życzliwości pomiędzy pracownikami, a członkami Kasy, SKOK im. Z Chmielewskiego stała się bardzo ciekawą i atrakcyjną alternatywą dla osób poszukujących najlepszych usług finansowych.

Zbliżają się wakacje, czas wydatków na zaplanowane wyjazdy lub remonty. Szczęśliwi Ci, którzy mają własne środki na realizację niezbędnych potrzeb, ale co z tymi, którym brakuje gotówki? Postanowiłam zapytać o to pracownika oddziału w Krasnymstawie Panią Marię Domańską.

- Proszę nam przypomnieć co oznacza skrót SKOK?

- SKOK to inaczej Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa. Patronem naszej Kasy jest Zygmunt Chmielewski – przedwojenny działacz spółdzielczości i wieloletni dyrektor pierwszej szkoły spółdzielczej w Nałęczowie.

Działamy w segmencie systemu finansowego równoległym do banków, na mocy Ustawy o SKOK. Naszymi głównymi założeniami jest: propagowanie oszczędności i gospodarności, edukacja ekonomiczna oraz zapewnianie pożyczek o umiarkowanym oprocentowaniu. Kierujemy się zasadą samopomocy finansowej. SKOK-i nie bez przyczyny określane bywają mianem „banków z sercem” albo „banków z ludzką twarzą”.

Kasa powstała nie dla zysku czy filantropii, lecz dla użyteczności publicznej.

- Jak długo na rynku finansowym istnieje SKOK Chmielewskiego?

- Na rynku finansowym istniejemy już 24 lata.

Pragnę nadmienić, że SKOK Chmielewskiego to wyłącznie polski kapitał, to spółdzielnia, która zbudowana jest na solidnych fundamentach finansowych, ciesząca się dużym zaufaniem społecznym.

- A co takiego SKOK Chmielewskiego ma do zaoferowania dla osób, które szukają pożyczki?

- Przede wszystkim duży wybór. Posiadamy pożyczki dostosowane do różnych potrzeb - zarówno dla osób potrzebujących gotówki na krótki czas, jak i na nieco dłuższy.

Każdy wniosek pożyczkowy jest rozpatrywany indywidualnie. Mamy określone zasady, ale kiedy sytuacja wymaga od nas elastyczności to tacy właśnie jesteśmy.

- Idąc do Państwa placówki zauważyłam napis „Skoczek Zielony”, w środku widzę bogaty wybór kosmetyków i nie tylko… Proszę opowiedzieć mi o tym coś więcej.

- W 2015 r.  Horyzont Partner otworzył sklep internetowy. Jednocześnie powstawały sklepy stacjonarne. Obecnie spółka ma ponad 40 sklepów przy oddziałach SKOK Chmielewskiego. Początkowo linia produktów opierała się przede wszystkim na kosmetykach uzdrowiskowych, ale asortyment jest stale rozszerzany. Tym sposobem uzupełniliśmy ofertę finansową o inne usługi produktowe.

Jedynym właścicielem sieci sklepów „Skoczek Zielony” i Horyzont Partner jest SKOK Chmielewskiego.

- Rozumiem, że w sklepie zakupy mogą robić nie tylko Członkowie Kasy?

- Oczywiście! Sklep jest dostępny dla każdego. Miło nam, gdy osoby, które zainteresowały się asortymentem Skoczka z czasem mogą stać się również Członkami SKOK.

Warto podkreślić, że w Horyzont Partner stale dba o rozwój „Skoczka Zielonego”, a cały asortyment pozyskuje bezpośrednio od producentów. Klienci zawsze mogą liczyć na sezonowy dobór produktów i atrakcyjne promocje.

- Proszę przypomnieć naszym Czytelnikom, gdzie mogą Państwa odwiedzić.

- Znajdujemy się teraz w Krasnymstawie przy ul. Poniatowskiego 6.

Serdecznie zapraszam również do oddziałów w Chełmie: ul. Ceramiczna 1 (oddział ze sklepem „Skoczek Zielony”) oraz na Pl. Niepodległości 1 pok. 33.

- Bardzo dziękuję za rozmowę. Rozmawiała Edyta Kondrat.

                                                                                Artykuł sponsorowany

 

 

 

12 czerwca 2018