Zaproszenie na Konkurs Recytatorski Poezji Lucyny Lipińskiej

Konkurs Recytatorski Poezji Lucyny Lipińskiej

 

Szkoła Podstawowa w Rejowcu Fabrycznym oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Pawłowa jako współorganizatorzy zapraszają opiekunów i młodzież do uczestnictwa w konkursie recytatorskim poezji Lucyny Lipińskiej. Autorka, wieloletnia nauczycielka, pozostawiła po sobie cztery tomiki wierszy, retrospektywną publikację "Moje reminiscencje". Była również współautorką almanachu o literatach wywodzących się ze środowiska nauczycielskiego oraz monografii "Z dziejów Pawłowa".

Konkurs organizowany po raz czwarty jest objęty patronatem honorowym Burmistrza Miasta i Wójta Gminy Rejowiec Fabryczny oraz Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie. Konkurs ma charakter regionalny. Oprócz młodzieży z Chełmszczyzny uczestniczyli w nim również uczniowie z powiatów: krasnostawskiego, włodawskiego, łęczyńskiego i świdnickiego.

Uczestnicy będą rywalizować w dwóch kategoriach - szkół podstawowych: od VII klasy i gimnazjum oraz ponadpodstawowych. W każdej grupie organizatorzy przygotowali po trzy nagrody i tyleż wyróżnień. Ponadto uczestnicy będą się ubiegać o nagrody specjalne - po jednej w każdej grupie. Konkurs odbędzie się w Szkole Podstawowej w Rejowcu Fabrycznym w dniu 22 marca 2019 roku - początek o godzinie 10.30.

Serdecznie zapraszamy.

Organizatorzy.

 

25 lutego 2019